Elected Members

Conservative

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Drayton and Horsford
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Lothingland
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Guiltcross
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: King's Lynn North and Central
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: East Flegg
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Humbleyard
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Elmham and Mattishall
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Watton
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Yarmouth North and Central
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Caister-on-Sea
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Docking
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Taverham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Swaffham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Yare and All Saints
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Wells
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Dersingham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Freebridge Lynn
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Marshland South
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Hingham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Hoveton and Stalham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: West Depwade
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Dereham South
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: The Brecks
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Forehoe
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Woodside
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Fakenham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: West Flegg
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Hellesdon
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Acle
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Thetford East
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: North Coast
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Diss and Roydon
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Necton and Launditch
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Marshland North
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Fincham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Thorpe St Andrew
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Loddon
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Gaywood North and Central
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Sheringham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Attleborough
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Reepham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Gorleston St Andrews
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: South Smallburgh
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Blofield and Brundall
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Dereham North
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Wymondham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Breydon
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Clavering
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Feltwell
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Long Stratton
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Henstead
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Holt
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Old Catton
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Sprowston
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Downham Market
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Wroxham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: East Depwade

Green Party

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Nelson
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Mancroft
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Thorpe Hamlet

Independent (Non-Aligned)

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Clenchwarton and King's Lynn South

Independent

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Mundesley
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Gayton and Nar Valley

Labour

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Crome
Elected on:
Fri 18-Jun-2021
Division: Sewell
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Town Close
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Thetford West
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Lakenham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Catton Grove
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: University
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Mile Cross
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Bowthorpe
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Yarmouth Nelson and Southtown
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Magdalen
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Wensum

Liberal Democrats

Elected Member (on selected date)

Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Cromer
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Melton Constable
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Costessey
Elected on:
Fri 30-Jul-2021
Division: Gaywood South
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: North Walsham West and Erpingham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Aylsham
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Hevingham and Spixworth
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: North Walsham East
Elected on:
Tue 11-May-2021
Division: Eaton

Councillors

Minimize

The 84 elected Norfolk County Councillors are listed in alphabetical order below.

Each Councillor page will tell you how to contact them, what Committees and outside bodies they serve on, a list of their interests and gifts and election history.


To find which Councillor represents you visit our 'Find My Nearest' page, use the postcode or address function and select 'County Councillor'.

For more information on Councillor expenses, click here.

For demographic information for your electoral division, visit Norfolk Insight.