Mr Jamie Osborn

  • General
  • Committees
  • Division History
  • Party History
  • Election History
  • Members Interests
  • Outside Bodies
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
  • Allowances and Expenses
Mr Jamie Osborn
Elected
11 May 2021
First Elected
11 May 2021
Party
Green Party
Division:
Mancroft
Address
c/o The Green Group
Ground Floor
County Hall
Norwich
Norfolk
NR1 2DH
Biography:

 Parish or Urban areas within the Division: Norwich Mancroft

For Demographic Information about this Division, please click: www.norfolkinsight.org.uk/members

 Responsibilities: Deputy Leader of the Green Group

Job Title:
Councillor for Mancrof
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Tue 11 May 2021  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
Green PartyTue 11 May 2021

Division Representation History

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
16 July 202126 August 2021 View
08 October 202108 October 2021 View

Meeting Declarations

DateTitleNotes
Tue, 18 May 2021Code of Conduct 
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.