Mr Nick Daubney

  • General
  • Committees
  • Division History
  • Party History
  • Election History
  • Members Interests
  • Outside Bodies
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
  • Allowances and Expenses
Mr Nick Daubney
Elected
11 May 2021
First Elected
11 May 2021
Party
Conservative
Division:
Freebridge Lynn
Address
8 Fen Lane
Pott Row
King’s Lynn
PE32 1DA
Biography:

Parish or Urban areas within the Division: Castle Rising, Grimston, North Wootton, Roydon, South Wootton

For Demographic Information about this Division, please click: www.norfolkinsight.org.uk/members

Responsibilities: Member Champion for Sustainable Tourism

Job Title:
County Councillor for Freebridge Lynn
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Tue 11 May 2021  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeTue 11 May 2021

Division Representation History

DivisionRepresentation FromRepresentation To
Freebridge LynnTue 11 May 2021

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
Tue, 20 Jul 2021CES highways & Waste 
Wed, 16 Jun 2021CES Public Health 
Tue, 18 May 2021Code of Conduct 
Tue, 18 May 2021Public Health Session 
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.