Mr Barry Duffin

  • General
  • Committees
  • Division History
  • Party History
  • Election History
  • Members Interests
  • Outside Bodies
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
  • Allowances and Expenses
Mr Barry Duffin
Elected
11 May 2021
First Elected
11 May 2021
Party
Conservative
Division:
West Depwade
Address
c/o The Conservative Group, County Hall
Biography:


Parish or Urban areas within the Division: Ashwellthorpe, Aslacton, Bressingham, Bunwell, Burston and Shimpling, Carleton Rode, Dickleburgh & Rushall, Forncett, Gissing, Great Moulton, Heywood, Roydon West, Shelfanger, Tacolneston, Tibenham, Tivetshall St Margaret, Tivetshall St Mary, Winfarthing

For Demographic Information about this Division, please click: www.norfolkinsight.org.uk/members

Responsibilities:

Job Title:
Councillor for West Depwade
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Tue 11 May 2021  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeTue 11 May 2021

Division Representation History

DivisionRepresentation FromRepresentation To
West DepwadeTue 11 May 2021

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
Wed, 16 Jun 2021CES Public Health 
Thu, 20 May 2021Code of Conduct 
Wed, 19 May 2021Role of a Councillor in Decision Making 
Tue, 18 May 2021Public Health Session 
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.