Sharon Blundell

  • General
  • Committees
  • Division History
  • Party History
  • Election History
  • Members Interests
  • Outside Bodies
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
  • Allowances and Expenses
Sharon Blundell
Elected
11 May 2021
First Elected
11 May 2021
Party
Liberal Democrats
Division:
Costessey
Address
c/o The Liberal Democrat Group
Ground Floor
County Hall
Norwich
Norfolk
NR1 2DH
Biography:

Parish or Urban areas within the Division: Costessey (New), Costessey (Old)

For Demographic Information about this Division, please click: www.norfolkinsight.org.uk/members


Responsibilities:

Job Title:
Councillor for Costessey
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Tue 11 May 2021  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
Liberal DemocratsTue 11 May 2021

Division Representation History

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
Tue, 20 Jul 2021CES Highways & Waste 
Wed, 16 Jun 2021CES Public Health 
Tue, 25 May 2021Communications Briefing 
Wed, 19 May 2021Role of a Councillor in Decision Making Briefing 
Tue, 18 May 2021Public Health Session 
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.
Special responsibility allowance as Lib Dem Group Spokes on Select Committees £1,694