Mr Rhodri Rupert Oliver

  • General
  • Committees
  • Division History
  • Party History
  • Election History
  • Members Interests
  • Outside Bodies
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
  • Allowances and Expenses
Mr Rhodri Rupert Oliver
Elected
11 May 2021
First Elected
04 May 2017
Party
Conservative
Division:
Attleborough
Address
35 Kingfisher Road
Attleborough
Norfolk
NR17 2RL
Telephone No:
07810 067127
Biography:

Parish or Urban areas within the Division:Attleborough, Besthorpe 

For Demographic Information about this Division, please click: www.norfolkinsight.org.uk/members

Job Title:
Member for Attleborough
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 4 May 2017 Mon 10 May 2021 End of term in office. Stands for re-election.
Tue 11 May 2021  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeThu 4 May 2017

Division Representation History

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
02 August 202126 August 2021 View

Meeting Declarations

DateTitleNotes
Tue, 18 May 2021Code of Conduct 
Tue, 18 May 2021Public Health Session 
Tue, 13 Jun 2017Policy & Resources Induction 
Thu, 11 May 2017Data Protection Essentials elearning 
Thu, 11 May 2017Information Security & Management elearning 
Thu, 11 May 2017iPAD handover & device training 
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.